Skip to main content

Folia biodegradowalna kompostowalna

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rynku, wprowadzamy do naszej oferty kolejny nowy produkt, którym jest folia kompostowalna PLA.

PLA – polilaktyd, polikwas mlekowy, jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z surowców odnawialnych. Przeźroczysty PLA można porównać do termoplastycznych tworzyw konwencjonalnych. Najczęściej spotykany jest w formie granulatów. Granulaty PLA i jego blendy stosowane są do produkcji np. folii, kubków, butelek, włókien, włóknin.

Folia dwuosiowo orientowana, dwustronnie zgrzewalna, do pakowania żywności, ulegająca biodegradacji, na bazie PLA.

Właściwości:

  • dobre właściwości mechaniczne,
  • wysoka sztywność,
  • doskonała przepuszczalność wilgoci,
  • dobre właściwości poślizgowe,
  • odporność na olej, tłuszcz i alkohol

biodegradowalna (w CO2, H2O, biomasę poprzez trawienie bakteryjne)

Worki proste wysoko-przezroczyste z folii z PLA mogą być używane między innymi do pakowania produktów przemysłowych, papierniczych, artykułów kosmetycznych, higienicznych, chemicznych, odzieży, biżuterii, akcesoriów, gazet.

Worek prosty z folii z PLA  bardzo dobrze sprawdza się między innymi przy pakowaniu artykułów cukierniczych, piekarniczych, owoców, warzyw.

Oferta przygotowywana jest indywidualnie na zapotrzebowanie klienta. Minimum logistyczne zamówienia jest uzależnione od wielkości i grubości worka, w przeliczeniu na pół tony folii.

Zapraszam do kontaktu na biuro@sakfol.pl i przygotujemy ofertę.

Najwyższa jakość od firmy SakFol

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji opakowań foliowych. W naszym asortymencie można znaleźć pełną gamę worków foliowych o szerokim zastosowaniu. Zapewniamy profesjonalną obsługę – indywidualnie podchodzimy do każdego z naszych klientów, zapewniając elastyczność i rzetelność w realizacji zamówień.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszymi produktami, jesteśmy zawsze gotowi do pomocy. Doradzimy w doborze opakowań spełniających wszystkie Państwa wymagania i przygotujemy korzystną wycenę.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą pełną ofertą opakowań foliowych SakFol – zachęcamy do wybrania naszych produktów!